29. 10. 2012

Medailonky obyvatel cohousingu 9 pramenů

Často se setkáváme s otázkou, kdo bude v cohousingu bydlet. Pro představení jsme si všichni zpracovali medailonky. Aktuálně jsme 4 páry/rodiny - 10 budoucích obyvatel + 1 dítě na cestě. 1 rodina rekonstruuje podkroví starého domu (asi 200 metrů od ostatních) a další 3 rodiny staví 2 domy. Jeden z domů tak bude po určitou dobu obýván 2 (zatím) bezdětnými páry. 


Stále také hledáme 2 rodiny pro okamžité přistěhování do cohousingu. Současně jsme v úzkém kontaktu se 3 rodinami, jenž projevily zájem v našem sousedství bydlet. Jestli se sousedy skutečně stanou je však zatím ve hvězdách :) Proto pokud máte zájem stát se našimi sousedy, ozvěte se nám...


Obyvatelé cohousingu se představují:

Michal a Monika MartochoviMichal Martoch - Michal je nadmíru otevřený a komunikativní, čemuž se snaží učit také ostatní. I proto vystupuje jako mluvčí cohousingu. Když si stanoví cíl, tak pro něj udělá vše, aby jej dosáhl. Pracoval jako manažer a IT specialista v nadnárodních společnostech. Nakonec ale převážila touha po nezávislosti a místo "nebeské" kariéry se rozhodl raději postavit na vlastní nohy. A tak je z něj konzultant a podnikatel se zájmem o mnoho rozličných oborů jako jsou: vzdělávání a rozvoj talentu dospělých i dětí, ekonomika v kontextu trvale udržitelného života a ropného zlomu, pracovní procesy a IT technologie pro práci na dálku/práci z domova, snižování nákladů a zvyšování efektivity/produktivity práce v souladu s výše uvedeným, práce se dřevem, stavba domu svépomocí a zdravé bydlení, soběstačnost rodiny i komunity nejlépe s nulovými náklady, vaření - kulinářské specialitky, v podstatě cokoliv zajímavého ;-) Nedávno dokončil knihu, která by měla pomáhat firmám a lidem pracovat na dálku (více o knize)

Monika Martochová Dudová - Monika svým klidem a moudrým ženským nadhledem vyvažuje Michalův temperament. Vždy chápající, otevřená a ochotná naslouchat. Původně pracovala ve školství jako učitelka, nyní vede organizaci Eduwork vzdělávající pedagogy. Kolem vzdělávání se točí vše na čem pracuje. Ve volném čase se vzdělává v osobním rozvoji a společně s Michalem objevuje a rozvíjí talent a silné stránky nejen svých přátel, ale i okolí. Miluje přírodu a procházky lesem, ale nejraději tráví čas ve společnosti přátel, rodiny a 3 kočičích mazlíčků (Laura, Mikeš, Samuel :). S Michalem mají krásné společné cíle – v rámci cohousingu 9 PRAMENŮ vybudovat vzdělávací centrum, pro děti lesní školku a později snad i komunitní základní školu.


1. dítě na "cestě" - prý holčička Ela, ale jisté to není. Uvidíme v únoru 2013.


Pavol Privitzer a Zuzana Kulichová
Pavol Privitzer - Pavol je večný študent. Najprv vyštudoval matfyz, potom medicínu, a aby toho nebolo dosť a za menom nebolo prázdno, pustil sa i do doktorandského štúdia. Aktuálne pracuje ako učiteľ a vedec na 1.lekárskej fakulte UK v Prahe. Pavol je spoločenský, hĺbavý, veľmi otvorený, s vreckom plným odpovedí na každú otázku. Má hlavu a myslenie dizajnéra, telo zdravostrávca, ruky doktora a nohy artistu. Má rád prírodu, čaj, hudbu, dobré a zdravé jedlo, Zuzičku :) a tanec. Zaujíma sa o funkcie ľudského tela a o to ako rozšíriť tieto znalosti medzi ľudí. So Zuzičkou tvorí veľmi pekný pár, v ktorom sa dohromady snúbi veda a umenie.

Zuzana Kulichová - Zuzka nedávno dokončila studium na vysoké škole - obor Umělecko-řemeslné textilní disciplíny a s odvahou se teď pouští do podnikání. Pod značkou "Sluší Ti to" navrhuje a šije oblečení věnované ženám, do budoucna i dětem a mužům. Má cit pro umění, smysl pro detail a vytříbené oko. Ráda se prochází jak v přírodě, tak ve městě mezi lidmi - kde často čerpá inspiraci pro svoji tvorbu. Ráda shlédne dobrý film či představení v divadle, přečte chytrou knihu. Každodenními společníky při práci jsou inspirativní hudbu a vůně a chuť čaje připraveného milovaným mužem. Zuzka je tichá, trochu ostýchavá, ale pod sukní introvertky se skrývá kousek extrovertní ženy. Dobře se cítí ve skupině blízkých přátel. S Paľkem tvoří harmonickou dvojici, která se dobře doplňuje. On má hlavu plnou myšlenek a ona ruce ochotné vytvořit cokoliv.Vladimír a Petra Martochovi


Vladimír Martoch - Vladimír je stále v pohybu. Bez manuální práce, kterou může dělat přesně podle svých představ, nevydrží ani den. Původně je vyučený truhlář a miluje dřevo, jeho vůni i barvu. Během 11 let praxe, než se pustil do vlastního podnikání, pracoval se dřevem ve všech možných podobách - od drobné výroby z masivu, přes laminátové kuchyně až po dřevostavby. Je to velký kutil a koumák, rád vymýšlí a zkouší nové věci. Mezi jeho největší koníčky patří kromě rodiny, také vše co jezdí. Umí opravit cokoliv od RC auta na vysílačku, přes osobní auto až po bagr. Když má chvíli času, tak si rád zařádí s RC auty jak na silnici, tak v terénu. Vladimír je přátelský člověk, který rád pomáhá druhým.

Petra Martochová - Petra je pracovitá a svědomitá žena. Každému, kdo ji požádá o pomoc, vyjde ráda vstříc. V současnosti pracuje z domova ve společnosti Eduwork, kde se stará o pedagogy, kterým tato společnost přináší možnost dalšího vzdělávání. Vladimírovi pomáhá s jeho podnikáním v oblasti administrativy, účetnictví apod. Její záliby jsou mimo rodiny, kterou nadevše miluje, především zvířata, zahrada a práce okolo domu. Do budoucna by si chtěla pořídit psa a kočku, pěstovat na zahrádce zeleninu, ovoce a bylinky. Vladimír s Petrou jsou si zřejmě souzeni. Oba se narodili ve stejné datum - 10. února. A aby to bylo ještě zajímavější, jejich prvorozený syn Ondřej se narodil také stejně - tedy 10. února a Kubík se narodil alespoň na Ondrův svátek. :o)

Ondřej a Jakub - synové Vladimíra a Petry. Jsou to bratři, jak se patří. Vesničani každým coulem, kteří rádi každému pomohou s náročnou prací. Na druhou stranu jim ale nečiní žádný problém při škaredém počasí strávit odpoledne s legem nebo u Kinnectu ;-)


Marek Dedecius a Jana MartochováMarek Dedecius - Marek nezapře své italské předky, ať už vzhledem nebo svým kladným vztahem k italské kuchyni. Do vínku mu bylo naděleno dobré analytické myšlení a vyvinutý cit pro jazyky (počítačové). Proto se jeho kariéra ubírá od programátora, přes analytika, školitele až po začínajícího podnikatele. Má rád řečnění před publikem, avšak s radostí si poslechne jakékoli zajímavé myšlenky, názory a zkušenosti. Marek je otevřenou duší pro experimentování a zkoušení nepoznaného. Ve volných chvílích posiluje svou mužskou energii běháním nebo jízdou na kole. Rád zkouší netradiční cesty a hledá si tím svůj unikátní přístup k životu, na kterém ho doprovází Jana a věrný psí přítel Luk. Jana je mu v těžkých chvílích oporou a životem kráčí po cestě, která má společný cíl - mít rodinu, být šťastní a do svého okolí vyzařovat energii zkušeností a zážitků, jenž vyloudí na tvářích spousty úsměvů.

Jana Martochová - Jana se neustále pohybuje mezi nebem a zemí. Na jednu stranu je energická a aktivní schopná zdolat i téměř nepřekonatelné překážky. Na druhou stranu, když se vznese na svůj nebeský obláček snění, je to jakoby se divoká řeka změnila na pomalu tekoucí říčku. V současné době dokončuje poslední ročník studia architektury a těší se na to, až se bude moci naplno ponořit do dobrodružného světa navrhování a stavění. Jana miluje výzvy a nechává se unášet proudem inspirací a nápadů, které by bylo možné použít na poli stavebním, uměleckém i praktickém. Při své práci i v běžném životě se snaží hledat soulad mezi přírodou, lidmi a vymoženostmi moderní doby. Ve volných chvílích se věnuje fotografování, četbě a dobrodružnému cestování. S Markem se perfektně doplňují – Marek učí Janu vnímat vědecké a logické principy, vymýšlí nové technologie a Jana učí Marka vnímat vztahy mezi lidmi a Markovy technologie kloubí s designem :)

Žádné komentáře:

Okomentovat