7. 10. 2013

Bydlíme! aneb první rodina v cohousingu se zabydluje

Za posledních 6 měsíců jsem do blogu 9 pramenů příliš nepřispíval (naštěstí mě výborně nahradila Jana Martochová). Kombinace stavby domu svépomocí + dítě, které začíná lézt + hromada zakázek není právě ideální stav pro aktivního blogera :( Od listopadu by se ale již situace měla uklidnit a věřím, že si najdu čas in psaní. Témat mám připravených více než deset.

Nyní již ale dost mého bědování ;-) a pojďme na tu veselejší část. 


Přesně po 12 měsících od získání stavebního povolení jsme se s Monikou a Elou v polovině září přestěhovali do našeho nového domu v cohousingu. Ještě sice není ani zdaleka vše hotové podle našich představ, ale dům je již s určitým omezením obyvatelný. My jsme především šťastní, že místo koukání z okna paneláku na parkoviště před domem pozorujeme každý den srnčí rodinu nebo jinou zvěř, jak si vykračuje po své pastvině. Konečně prožijeme podzim podle našich přestav ;-)V interiéru domu nám chybí dokončit:
- podlaha ve dvou pokojích - už se na ni pracuje a tento bod si budeme moci za týden odškrtnout
- dveře do všech místností -zatím závěsy, čekáme na dodávku
- dvířka skříněk - během týdne dorazí a budeme je instalovat
- před okenní žaluzie - večerní soukromí řešíme tmou :)
- přivést vodovodní přípojku - po suchém létu je vydatnost studny velice malá. Učíme se žít se 100 litry vody na rodinu a den a to při práci celé rodiny z domova. Přitom průměr je cca 100 litrů na osobu. Docela dobrý test akceptace provizorních podmínek. :)
- velké množství vestavných skříní

V exteriéru nám chybí dokončit:
- výsadba zelené střechy - realizace proběhne na jaře
- fasáda na severní straně domu
- dřevěné ochozy kolem celého domu + dřevěné podlahy na terase
- přístupová cesta dlážděna kameny - zatím si užíváme bahýnka :)
- terenní úpravy kolem domu
- vykopání koupacího rybníku
- vybudování kořenové čističky v návaznosti na ČOV


Fotografie domu Michala a Moniky před nastěhováním (půlka září 2013):Mimo našeho stěhování se začínají na stavbu svého domu připravovat také naší první sousedé - Monika a Jiří Sedlákovi. V průběhu září za pomocí bagru připravili svůj pozemek na stavbu domu v příštím roce. Vyška mezi nejnižším a nejvyšším bodem je přibližně 4 metry. Dům bude stát z části na vysokých sloupech a z části bude sedět na zemi. Studii jejich domu naleznete zde >

Několik fotek z bagrování:
Napsal: Michal Martoch

4 komentáře:

  1. Perfektní, to jsem ráda, že už bydlíte! Moc vám to přeju:)))

    OdpovědětVymazat
  2. Ani v Opeře ani v Chromu mi nefunguji fotky z bagrovani ani z domu.

    OdpovědětVymazat
  3. Moniko opraveno, děkuji za upozornění. Bohužel je to chyba v Google+ a Picasa web, která to zobrazila v Chrome, ale v jiných prohlížečích to nešlo :(

    OdpovědětVymazat